امید سیاره

آهنگساز و تنظیم کننده

به صفحه آثار شنیداری بروید

امید سیاره در هجدهم دیماه سال ۱۳۵۰ هجری شمسی در خانواده ای هنرمند دیده به جهان گشود. موسیقی را از سن هفده سالگی با نوازندگی سنتور نزد سعید نعیمی منش اغاز کردو پس از آن نوازندگی سنتور را نزد زنده یاد پرویز مشکاتیان ادامه داد. در سن نوزده سالگی تحصیلات موسیقی خود را با ورود به رشته موسیقی دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۴ هجری شمسی ازآنجا فارغ التحصیل گردید.
امید آهنگسازی و تنظیم اولین آلبوم موسیقی خود را زمانی که فقط بیست و یک سال داشت به پایان برد. این اثر که برای ارکستر ملی بر روی اشعاری از آشفته و پریش شهرضایی و رهی معیری آهنگسازی شده بود، در سال ۱۳۷۵ با صدای عبدالحسین مختاباد توسط شرکت سروش منتشر شد. وی تاکنون آثار متعددی در گونه های سمفونیک، ارکستر ملی، موسیقی فیلم، موسیقی سنتی ایران، موسیقی پاپ ، موسیقی کردی و موسیقی پاپ اهنگسازی و تنظیم کرده است.
ازامید سیاره تا کنون ۱۲ آلبوم موسیقی بعنوان آهنگساز و تنظیم کننده و نوازنده ی سنتور به همراه خوانندگان مختلف منتشر شده است. همچنین تاکنون او برای بیش از ۱۴ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی آهنگسازی کرده است.

امید سیاره در نوامبر سال۲۰۱۴ بعنوان تنها نماینده قاره ی آسیا نامزد دریافت جایزه ی بهترین موسیقی در دو بخش موسیقی ارکسترال معاصر و موسیقی جهانی از فستیوال بین المللی موسیقی هالیوود گردید و در مراسم اختتامیه و فرش قرمز، تیتراژ سریال تلویزیونی «عکاسخانه » بعنوان پنج اثر برتر این جشنواره در بخش موسیقی ارکسترال معاصر معرفی شد. وی در سال ۲۰۱۶ برای سومین بار نامزد دریافت جایزه ی بهترین آهنگسازی از فستیوال جهانی موسیقی هالیوود HMMA گردید.

از فعالیت های اخیر موسیقیایی امید سیاره می توان به اجرای کنسرت در لس آنجلس و سن دیه گو به همراهی سینا سرلک و گروه حافظ نام برد. وی علاوه برموسیقی، در زمینه ی طراحی وب سایت و گرافیک دیزاین و تدوین تصویر نیز فعال می باشد.

بیوگرافی کامل را بخوانید


امید سیاره برای سومین بار، نامزد دریافت جایزه بهترین آهنگسازی هالیوود شد

امید سیاره تاکنون سه بار نامزد دریافت جایزه ی بهترین آهنگسازی از فستیوال موسیقی میدیای هالیوود شده است. در سال ۲۰۱۴ در بخش موسیقی معاصر برای آهنگسازی موسیقی سریال عکاسخانه و در بخش موسیقی جهانی برای قطعه «یک رویای پاییزی» در بین پنج نامزد نهایی قرار گرفت. وی در سال ۲۰۱۶ برای سومین بار نامزد جایزه ی بهترین تنظیم برای تنظیم ترانه ی در قلبم بمان بر اساس آهنگ «سن گلمز اولدون» گردید. مراسم اختتامیه و فرش قرمز این فستیوال معتبر موسیقی در فوندا تیاتر واقع در شهر لس آنجلس آمریکا برگزار گردید.
جدید ترین آثار موسیقی امید سیاره

همیشه در رویاهایم بوده ای


آهنگساز و تنظیم کننده: امید سیاره
ژانر: موسیقی بی کلام معاصر، موسیقی تصویر ساز
تدوین تصویر: Site Signers
۲۰۲۱

این ویدیو را در این صفحه یا در

YouTube:

YouTube link


omid_sayareh امید سیاره

چشمانت را که می گشایی، خورشید میهمان ماه می شود


آهنگساز و تنظیم کننده: امید سیاره
ژانر: موسیقی بی کلام معاصر، موسیقی تصویر ساز
تدوین تصویر: Site Signers
۲۰۲۱

این ویدیو را در این صفحه یا در

YouTube:

YouTube link


omid_sayareh امید سیاره