امید سیاره

آهنگساز و تنظیم کننده

به صفحه آثار شنیداری بروید

امید سیاره در هجدهم دیماه سال ۱۳۵۰ هجری شمسی در خانواده ای هنرمند دیده به جهان گشود. موسیقی را از سن هفده سالگی با نوازندگی سنتور نزد سعید نعیمی منش اغاز کردو پس از آن نوازندگی سنتور را نزد زنده یاد پرویز مشکاتیان ادامه داد. در سن نوزده سالگی تحصیلات موسیقی خود را با ورود به رشته موسیقی دانشکده ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران ادامه داد و در سال ۱۳۷۴ هجری شمسی ازآنجا فارغ التحصیل گردید.
امید آهنگسازی و تنظیم اولین آلبوم موسیقی خود را زمانی که فقط بیست و یک سال داشت به پایان برد. این اثر که برای ارکستر ملی بر روی اشعاری از آشفته و پریش شهرضایی و رهی معیری آهنگسازی شده بود، در سال ۱۳۷۵ با صدای عبدالحسین مختاباد توسط شرکت سروش منتشر شد. وی تاکنون آثار متعددی در گونه های سمفونیک، ارکستر ملی، موسیقی فیلم، موسیقی سنتی ایران، موسیقی پاپ ، موسیقی کردی و موسیقی پاپ اهنگسازی و تنظیم کرده است.
ازامید سیاره تا کنون ۱۲ آلبوم موسیقی بعنوان آهنگساز و تنظیم کننده و نوازنده ی سنتور به همراه خوانندگان مختلف منتشر شده است. همچنین تاکنون او برای بیش از ۱۴ فیلم سینمایی و سریال تلویزیونی آهنگسازی کرده است.
امید سیاره در سال ۱۳۹۲ به کشور امریکا مهاجرت کرد و فعالیت موسیقیایی خود را در همان جا دنبال می کند. وی تاکنون کنسرت های متعددی در لس آنجلس و سن دیه گو و اورنج کانتی برگزار نموده است.
امید سیاره در نوامبر سال۲۰۱۴ بعنوان تنها نماینده قاره ی آسیا نامزد دریافت جایزه ی بهترین موسیقی در دو بخش موسیقی ارکسترال معاصر و موسیقی جهانی از فستیوال بین المللی موسیقی هالیوود گردید و در مراسم اختتامیه و فرش قرمز، تیتراژ سریال تلویزیونی «عکاسخانه » بعنوان پنج اثر برتر این جشنواره در بخش موسیقی ارکسترال معاصر معرفی شد. وی در سال ۲۰۱۶ برای سومین بار نامزد دریافت جایزه ی بهتدین آهنگسازی برای ترانه ی در خاطرم بمان از فستیوال جهانی موسیقی هالیوود HMMA گردید.

از فعالیت های اخیر موسیقیایی امید سیاره می توان به اجرای کنسرت در لس آنجلس و سن دیه گو به همراهی سینا سرلک و گروه حافظ نام برد. وی در شهر لس آنجلس علاوه برموسیقی، در زمینه ی طراحی وب سایت و گرافیک دیزاین و تدوین تصویر نیز فعال می باشد.

بیوگرافی کامل را بخوانید


امید سیاره نامزد دریافت جایزه بهترین آهنگسازی هالیوود شد

امید سیاره نامزد جایزه بهترین آهنگسازی برای آهنگ در خاطرم بمان به خوانندگی الهام گردید. این اثر که بر گرفته از ملودی آذری معروف به نام » سن گلمز اولدون » می باشد. مراسم اختتامیه و فرش قرمز این فستیوال بزرگ بین المللی در تاریخ هفدهم نوامبر در فوندا تیاتر شهر لس آنجلس برگزار خواهد شد.
کنسرت سینا سرلک با گروه حافظ در کالیفرنیا

in June26, 2016 in Morgan-Wixson Theatre, Los Angeles.

and in July10, 2016, in San Diego.

اعضای ارکستر حافظ
ویولن و سرپرست گروه: نوید کندلوسی
سنتور : امید سیاره
پیانو: حامد پورساعی
عود : سیروان منهوبی
تمبک : عرفان ناظم زاده
برگزار کننده: فریبرز یوسفی